Home

Fall_2002, Fall_2004

 

~ 112th Headqarter Show ~

Okayama city, Okayamaprefecture(12/05/04)

Managed by Akiho Chugoku & Shikoku Division members
  Name
Coat
Sire/Dam
Kennel of Birth Owner Branch
Yoken Class B : Female / Judge: Mr.Iyama
Yushu 1st Award
Tenka
Red
Musashi/Rinaka
Kibikurio Sou
Mr.Amano
Miyagi
Yushu 2nd Award
Saika
Red
Daigen/Sae
Mr.Kouchiyama
Yamaguchi
Yushu 3rd Award
Himeka
Red
Shota/Mimi
Niigata Kato
Mr.Kato
Niigata
Yushu 4th Award
Tenka
Red
KitanoO/Nashika
Katsura Sou Oosawa
Mr.Oosawa
Gunma
Yushu 5th Award
Yaya
Red
Musashi/Eika
Sayuri Sou
Mr.Takahashi
Hiroshima
Yushu 6th Award
Ai
Red
Musashi/Reika
Okayama Kitabatake Sou
Mr.Mitsuoka WestOkayama
Yoken Class B : Male / Judge :Mr.Urano
Yushu 1st Award
DaishoRyu
Red
Musashi/Rinaka
Kibikurio Sou
Mr.Kitora
Hyogo
Yushu 2nd Award
Red
Koryu/AwaAihime
Ms.Shirai
Kanagawa
Yushu 3rd Award
Makoto
Red
Shota/Mimi
Niigata Kato
Mr.Kuriyama
Niigata
Yushu 4th Award
MusashiMaru
Red
Koryu/Nana
Kanto Takeshi
Mr.Bushi
Ibaraki
Yushu 5th Award
Yakata
Red
Musashi/Yuka
Uda Kensha
Mr.Takechi Okayama
Yushu 6th Award
Ryu Sho
Brindle
Unshu/Setsugetuka
Kanzakiya Kensha
Mr.Ohhashi WestOkayama
Yoken Class A : Female / Judge : Mr.Toyoda
Yushu 1st Award
Hatsune
Red
Shunfu/Sayaka
Kurashiki Wakamatsu Sou
Mr.Konta
Yamaguchi
Yushu 2nd Award
Meika
Red
Daigen/Mei
SenshyuTakashinohama Sou
Mr.Inoue
WestOkayama
Yushu 3rd Award
Mika
Red
Shunfu/Yumejyo
Okayama Minami
Mr.Nanbu
Yamaguchi
Yushu 4th Award
Sakura Hime
Brindle
Unshu/Ai
Sayuri Sou
Mr.Doujyo
Okayama
Yushu 5th Award
Kyoshunme
Red
KamiyoHomare/
Kamo Shigeoka
Mr.Kaneko Hiroshima
Kyotsubaki
Yushu 6th Award
Korin
Red
Kensei/Saimi
Okayama Nishi Ohta
Mr.Ohta Okayama
Yoken Class A : Male / Judge :Mr.Tsutsui
Yushu 1st Award
Gryo
Red
Shunfu/Sayaka
Kurashiki Wakamatsu Sou
Ms.Koyama
Fukuoka
Yushu 2ndAward
Koutei
Red
Tougaku/Ami
Tezuka Kensha
Mr.Sakeya
Ishikawa
Yushu 3rd Award
Juzan
Red
Yushi/Binitsubaki
Kurume Hirose
Mr.Tokuda
Kumamoto
Yushu 4th Award
Kaku Tora
Brindle
Unshu/Ai
Sayuri Sou
Mr.Mimura
WestOkayama
Yushu 5th Award
Kenichi
White
Unshu/ShirayukiHime
OkayamaNishi Ohta
Mr.Itsumi Okayama
Waka Inu Class : Female / Judge :Mr.Kato
Yushu 1st Award
Airi
Red
Kunimitsu/AinoHana
Aiken Sou
Mr.Konta
Yamaguchi
Yushu 2nd Award
Red
Isehara Futami
Mr.Futami
Kanagawa
Yushu 3rd Award
KikuHime
Red
Daitetsu/Momoka
Tanba Kitamuta
Mr.Kitamura
Hyogo
Yushu 4th Award
Kaimei
Red
Zuikaku/Yoshika
Aso Inoue
Ms.Tanaka
Ehime
Yushu 5th Award
Yugetsu
Brindle
Shojyu/Kogiku
ShimonoYkushiji Sou
Mr.Kudo Hakodate
Yushu 6th Award
Haku ko
White
Toramasa/HakutoHime
Kagawaya Sou
Mr.Shimoda Nagasaki
Waka Inu Class : Male / Judge :Mr.Yamamoto
Yushu 1st Award
Brindle
Takumi/Junko
Okuno In
Mr.Sasaki
Miyagi
Yushu 2nd Award
KantouWakaArashi
Red
KantouBiryu/
KantouToukou
Mr.Kochiyama
Yamaguchi
Dai go Hanakagami
Yushu 3rd Award
KibinoYama
Red
DaiGen/Aika
KibiKurio Sou
Mr.Konta
Yamaguchi
Yushu 4th Award
TenKuni
Red
Ohkuni/Ayumi
Odate Kensha
Mr.Kan
Fukuoka
Yushu 5th Award
Toshi
Red
Hokuto/Yui
KokuraShimauchi
Mr.Nakamura Saitama
Yushu 6th Award
Genji
Red
Shingen/Sara
Kurashiki Shakusai
Mr.Takemoto Hiroshima
Soken Class : Female / Judge : Mr.Toyota
Yushu 1st Award
Mimi
Red
Mikuri/TenNyo
The Victory
Ms.Kato
Niigata
Yushu 2nd Award
Saijyo
White
Tenkai no Oh/
Kenyu Sou
Mr.Hidaka
Shimane
Fu Unme
Yushu 3rd Award
Zuikome
Red
Kuniteru/Zuihohme
KoyasanMiyauchi Sou
Mr.Yamano
Osaka
Yushu 4th Award
Akikomachi
Red
Tepei/Nozomi
Kamata En
Mr.Sounaka
Hiroshima
Yushu 5th Award
Yujyu
Red
Koki/Fusa
Tachibana GenkaiSou
Mr.Sakai Fukuoka
Yushu 6th Award
Sakura
Red
Mikasa/Misuzu
Iyo Suzuki Sou
Mr.Onishi Tokushima